fbpx

Amatéři z Kingsfieldu

O filmu

Děj osmidílného komediálního seriálu nás zavádí do malého brněnského divadla. Příběh se odehrává během několika měsíců, kdy vidíme, jaké události se dějí v amatérském souboru při zkoušení nového muzikálu. Každý díl se výrazněji věnuje jedné z postav, nejvíce ale charakterům ústřední trojice – Viktora, Simony a ředitele Čeňka.

Amatérský soubor bojuje s nezájmem diváků, vlastním neumětelstvím a velkou konkurencí profesionálních divadel. Jeden z herců, Viktor Vrbacký, se rozhodne na to zareagovat tím, že hodlá napsat a nazkoušet autorský muzikál, pohádku pro dospělé, s názvem Cesta do Papavérie.

S přibývajícím časem se v souboru vrší rozepře, vztahy se komplikují, blízí se premiéra a Viktorovi se vše začíná rozpadat pod rukama. V osmém díle vše eskaluje v hádku přímo při slavnostní premiéře. Osobní problémy se prolínají s herectvím na scéně. Díky navršeným emocím však amatérští herci premiéru muzikálu nepokazí, naopak jsou tak dobří, jak nikdy předtím nebyli. Viktorova hra má nečekaný úspěch.

Režie Robert Vrba
Dramaturgie Josef Fišer
Střih Andy Fehu

Produkce GNOMON

Poděkování

Vývoj seriálu byl podpořen Jihomoravským filmovým nadačním fondem.