fbpx

Amatéři z Kingsfieldu

Režie Robert Vrba
Dramaturgie Josef Fišer
Střih Andy Fehu

Produkce GNOMON

O filmu

Děj osmidílného komediálního seriálu nás zavádí do malého brněnského divadla. Příběh se odehrává během několika měsíců, kdy vidíme, jaké události se dějí v amatérském souboru při zkoušení nového muzikálu. Každý díl se výrazněji věnuje jedné z postav, nejvíce ale charakterům ústřední trojice – Viktora, Simony a ředitele Čeňka.

Amatérský soubor bojuje s nezájmem diváků, vlastním neumětelstvím a velkou konkurencí profesionálních divadel. Jeden z herců, Viktor Vrbacký, se rozhodne na to zareagovat tím, že hodlá napsat a nazkoušet autorský muzikál, pohádku pro dospělé, s názvem Cesta do Papavérie.

S přibývajícím časem se v souboru vrší rozepře, vztahy se komplikují, blízí se premiéra a Viktorovi se vše začíná rozpadat pod rukama. V osmém díle vše eskaluje v hádku přímo při slavnostní premiéře. Osobní problémy se prolínají s herectvím na scéně. Díky navršeným emocím však amatérští herci premiéru muzikálu nepokazí, naopak jsou tak dobří, jak nikdy předtím nebyli. Viktorova hra má nečekaný úspěch.