fbpx

Akcept

Evoluce se nezastaví. Ani v hudbě.

www.akceptfilm.cz

Facebook

Scénář, režie Jan Hubáček
Dramaturgie Jan Gogola ml.
Střih Hana Dvořáčková
Hudba Lucie Vítková

O filmu

Lucie je skladatelka a performerka soudobé vážné hudby. Její experimentální přístup se však stává čím dál víc bizarnější. Lucie „šije“ skladby podle vzorů na šaty či plánu vodní turbíny. Veřejnost ale takový přístup přijímá obtížně.  Lucie se nechce prvoplánově líbit ani podbízet publiku, brání se do své hudby promítat emoce nebo vyprávět příběhy. Jde jí především o autentický projev, a tak se často na svých koncertech setkává s tím, že interpreti nechtějí její hudbu hrát a posluchači si při ní zacpávají uši. Lucie se však nevzdává, své hudbě obětuje vše a snaží se o to, aby společnost byla otevřená novým a neprobádaným věcem.

Po složení skladby Akcept získává Lucie úspěch v akademických kruzích a vyjíždí do světa. Na pódiu sbírá vavříny, ale její osobní život zůstává nenaplněný. Když ji náhle zasáhne ztráta blízkého člověka, zůstává Lucie osamocená v neznámých koutech zvuku a hluku. Je možné v takovém případě i dál skládat hudbu bez emocí? Odpovědi hledá ve svém celovečerním dokumentárním debutu režisér Jan Hubáček.

Seznam projekcí
Aktuálně
Akcept online ke zhlédnutí

Film Akcept si nyní můžete pustit i online. Dostal se na streamovací platformu DAFilms. Hudební film Akcept si ...

Akcept ve Zlíně

Akcept se vrací domů. Začátkem října jej uvedeme ve Zlíně! Právě zde se režisér filmu Jan Hubáčeknarodil ...

Akcept na Ostrava Days 2017

Akcept bude uveden jako součást doprovodného programu Ostravských dnů 2017 – největšího festivalu soudobé hudby v Česku. Projekce ...

Víc aktualit

Poděkování

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna
a Fakulty multimediálních komunikací UTB.

Pro média

Tisková zpráva ke stažení (.doc) (.pdf)
Fotografie z filmu (.zip)
Distribuční list (.pdf)