fbpx

 

 

Káznice LIVE

O projektu

Káznice LIVE vznikla na jaře roku 2020 jako reakce na koronavirovou krizi, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se přesunulo na internet a bývalá Káznice se stala místem, odkud bylo možné kvalitně vysílat. Cílem projektu bylo podpořit brněnské umělce, kteří se v současné době ocitli bez možnosti vystupovat, zprostředkovat divákům kvalitní zážitek a umožnit jim kontakt s brněnskou kulturní scénou.

Za tímto účelem odvysílal GNOMON Production společně s dalšími partnery jen v průběhu jara 22 událostí různých stylů a žánrů. Postupně vznikal také ucelený dramaturgický koncept vycházející ze základních linek projektu Káznice žije, díky kterému místo dlouhodobě ožívá s respektem k historickým souvislostem.

Po krátké letní pauze Káznice LIVE znovu ožila na podzim roku 2020, tentokrát s příznačným přízviskem Druhá vlna. Opět se rozběhl maraton koncertů, představení, talkshow, performance i náročnější projektů jako kupříkladu filmová báseň Tvůj Jan. Začátkem roku 2021 odstartovala Třetí vlna projektu, ve které se představili další skvělí umělci, již přispěli svojí originální a především autorskou tvorbou.

Káznice LIVE se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva kultury a pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Projekt se uskutečnil za finanční podpory statutárního města Brna.

Káznice LIVE – web

Youtube – archiv streamů

Facebook

Instagram