fbpx

Co všechno za vás vyřeší jediné video

Průměrný uživatel sociálních sítí dle serveru NetNewsLedger “proscrolluje” minimálně 90 metrů contentu denně. Největší sítě, které tuto statistiku tvoří, mají ve svém obsahu vždy jednu věc společnou. Převahu videí. Co je na videích tak speciálního, že jim denně lidé věnují tolik svého času? A jak se dají využít na řešení různých problémů ve firmách?

Pečlivě promyšlená a kvalitně zpracovaná videa v současnosti dokáží nahradit vizitky, komplikované náborové kampaně, nebo dlouhé schůzky s firemními partnery. Spoty v současnosti řeší mnohem víc než jen obyčejné vnucování produktu klientovi. Přispívají ke kvalitnímu a zapamatovatelnému brandingu, který pomůže na všech frontách.

1. Jak získat nové zákazníky

Pokud jde o nové zákazníky, kvalitní marketing na trhu již není ani tak výhodou, jako samozřejmostí. Kampaně od velkých reklamních společností ale často vyžadují nemalou investici, která se nemusí vždy vrátit. Propagační video podobnou kampaň sice zcela nenahradí, ovšem pokud se dobře zacílí a použije na správných místech, o nové zákazníky nebude nouze. A to i za zlomek sumy, která by putovala na komplexnější komunikační strategii. Jediná reklama s princem a jednorožcem, která se během několika dní stala téměř největším virálem roku 2015, udělala z neznámého produktu Squatty Potty celosvětově žádaný výrobek.

2. Jak najít nové zaměstnance

Pracovní trh je v současnosti plný nabídek od konkurence, které vaše potencionální zaměstnance odlákají na občerstvení zdarma, teambuildingy, nebo záhadné motivační formulace. Nad těmito nabídkami můžete zvítězit například kreativním náborovým videem. V něm totiž budoucímu zaměstnanci můžete ukázat prostory, kde by pracoval, i v rychlosti sdělit, v čem je vaše firma jiná od těch ostatních, bez otřepaných motivačních frází.

3. Jak získat nové partnery

Nezáleží na tom, jestli chcete v budoucnu spolupracovat s médii, nebo najít investory. Obojí totiž bude směřovat ke stejnému cíli – schůzce. Na té budete muset představit, co a proč jako firma děláte. Video o vaší společnosti může nahradit dlouhé powerpointové prezentace, kupy papírů nebo neosobní emaily. Schůzka bude kratší a všechny klíčové informace zůstanou ve videu, které si váš budoucí partner může přehrát kdykoliv, klidně i stokrát. Krátký film o vaší společnosti navíc můžete brát s sebou na výstavy a veletrhy, kde přitáhne pozornost návštěvníků a zároveň se nebudete muset se vším stokrát opakovat.

4. Jak zvýšit konverzi

Konverzní poměry klesají téměř v každé společnosti. Na konci dne si málokterý zákazník zapamatuje, co všechno na internetu viděl. Dobře napsané a vyrobené video je lehké si zapamatovat a spojit si s ním i značku, ke které patří. Například taková reklama pro obuvní společnost Bianco. Příběh nesmělého páru během měsíce na YouTube viděli téměř 3 miliony diváků, co Facebookové stránce společnosti přineslo tisíce nových fanoušků a zákazníků.

Zmíněné čtyři příklady, jak se videa na zakázku dají využít, jsou jen špičkou ledovce, na který jsme chtěli poukázat. Spoty mají obrovskou marketingovou sílu a dají se využít téměř každým směrem, zejména když jsou zpracovaná profesionály. U amatérského videa Vám totiž nikdo nezaručí, že ním přilákáte pozitivní pozornost. Proto když se rozhodnete do výroby spotu jít, nepodceňte spolupráci s profesionální produkcí.