fbpx

Světová premiéra Miri fajty na MFDF Ji.hlava

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava uvede 31.10. v 17.00 v sekci Česká radost i náš film Miri fajta! Na přelomu října a listopadu tak budou diváci konečně mít příležitost zhlédnout tento dokument, který jim přiblíží způsob myšlení, cítění a jednání skupiny Romů-aktérů jak v procesu přípravy tohoto rodinného sitcomu, tak v různých životních situacích.

Dokument si zasoutěží v sekci Česká radost. Jedná se o prestižní výběr českých dokumentů, mezi které Miri Fajta jednoznačně patří.  Festival Ji.hlava v této sekci oslavuje český film, především jeho různorodost v objevování nových témat a kvalitu jeho kinematografického výrazu. Není tedy divu, že se zde objevil právě dokument režiséra Petra Kačírka a Martina Chlupa, jenž pojednává o prvním romském sitcomu a především o lidech, kteří stáli u jeho zrodu.

Kvůli současné situaci se sice premiéra v rámci festivalu Ji.hlava odehraje online, zoufat si však nemusíme. Termín trvání festivalu byl v nové online formě prodloužen, po premiéře 31.10. bude film možno shlédnout ještě dalších 7 dní.  

Budeme se na Vás, pro tentokrát online, těšit!

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
27.10 – 1.10. 2020
Akreditace