fbpx

Film Sólo pro jednu ruku vyhrál cenu Prix CIRCOM!

Film Sólo pro jednu ruku vyhrál cenu Prix CIRCOM Music and Arts! Cena v kategorii Hudba a umění v soutěži evropských televizních stanic byla slavnostně předána včera 24. května na galavečeru v holandském Leeuwarden.

„Téma je janáčkovsky světové a zároveň úzce spjaté s Brnem. Dobový kontext ve filmu přibližuje odborník na tvorbu Leoše Janáčka, muzikolog Miloš Štědroň,“ říká producent společnosti GNOMON Production Jan Hubáček a upřesňuje, že hlasy skladateli i klavíristovi propůjčili herci Cyril Drozda a Martin Siničák.

„Janáčkovo Capriccio je úžasná skladba a má za sebou mimořádný lidský příběh, který mě dlouho lákal k filmovému zpracování,“ zamýšlí se režisér Pavel Jurda.

Obzvláště nás potěšilo hodnocení poroty festivalu: „This is a courageous portrayal of artists overcoming their personal disability to become renowned in their field. The story is one of triumph, historical insight and musical heritage. (…) Credit must be afforded to the editor for the clever linkage of shots. The inclusion of the satirical and informative graphics was novel, artistic and an interesting take on archive. In general, this was a great piece of work on a subject that was historical and captivating and a true winner in the judges eyes.“

Sólo pro jednu ruku je náš první film v koprodukci s Českou televizí a chystá se na několik filmových festivalů i za hranice České republiky. V následujícím půl roce se podívá do Hirošimi v Japonsku a italského Palerma.

Na film se můžete podívat v iVysílání ČT.

Všem tvůrcům filmu děkujeme a gratulujeme!