fbpx

Rozbíháme spolupráci s režisérkou Terezou Tarou

Již deset let pracuje Tereza Tara na svém dokumentu Let viny. Nyní je tenhle unikátní film v poslední fázi produkce. Snímek, ve kterém se mísí intimní zpověď mladé ženy a univerzální lidská touha po nalezení sebe sama, vzniká ve spolupráci s GNOMON ProductionFAMU.

Tereza Tara je filmová režisérka a umělkyně. Už její první film Hormonální akvárium o cestě antikoncepční pilulky a jejím vlivu na člověka, přírodu a změny pohlaví u ryb získal ocenění na filmových festivalech. A to na příklad jako nejlepší populárně-vědecký film v oblasti přírodních věd, Academia Film Olomouc, Cena studentské poroty Ekofilm – “Za naději české kinematografii…” atd. Promítal se v Českých centrech ve Vídni a Bukurešti a stal se vzdělávacím dokumentem na mnoha středních školách v ČR. V roce 2018 byl uveden na Haifa Film Festival ve speciální sekci pěti významných evropských enviromentálních dokumentů “Tomorrow Today” a pod záštitou Českých Center je součástí vzdělávacího programu EU v Izraeli.

Krátký film V čem je háček? objevil pro veřejnost kauzu Gurua Járy a jeho ezoterické školy pro dívky. Film byl oceněn na Finále Plzeň. Její zatím poslední film Kalado, inspirovaný uměním japonského tanečníka Saie Kijimy byl uveden na prestižní přehlídce českých dokumentů Česká Radost na MFDF Ji.hlava 2017.

Tereza Tara je autorkou i řady dalších tanečních filmů, televizních a rozhlasových dokumentů. Nyní dokončuje magisterské studium na FAMU a film Let viny je jejím absolventským filmem. Působí taky jako lektorka osobního rozvoje. Víc o Tereze Tara naleznete na jejím webu.