We don’t make movies
to make money,
we make money
to make more movies.

Walt Disney
Historie

GNOMON Film je česká produkční společnost založená v Brně. Vyrábíme a produkujeme hrané a dokumentární filmy již od roku 2009. Spolupracujeme na různých televizních a kinematografických projektech, např. Akcept, Cyril a Metoděj, Prach, Film jako Brno, Návrat do Červeného města.

Tvoříme také firemní reklamní spoty, hudební videa a videa pro neziskové organizace. Věříme, že za vším se skrývá jedinečný a přesto universální příběh. Najít, zachytit a ukázat jej; to je náš cíl.

Služby
 • Hraný film
 • Dokumentární film
 • Reklamní videa
 • Hudební videa
 • Videa pro neziskové organizace
 • Produkce
 • Filmová režie
 • Scénáristika

Náš tým

Jan Hubáček

Režisér & producent

Jan Hubáček je absolventem oboru filmové režie a scenáristiky na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studoval rovněž na Baltic Film and Media school v estonském Tallinu. Absolvoval pracovní stáže v berlínské Neukölln.TV a v londýnské pobočce firmy Stink. Za své studentské snímky Boty (2007) a Romance rytířské doby (2011) získal několik ocenění. V posledních letech spolupracoval na filmech Cyril a Metoděj, Prach, Film jako Brno, Lháři, Návrat do Červeného města, Kaskadéři s.r.o. nebo videohrách Československo 38–89 a Mafia 3.
Jeho režijním celovečerním debutem je dokument Akcept (2016) o skladatelce soudobé hudby Lucii Vítkové. V roce 2015 založil vlastní produkční společnost GNOMON pro autorskou i reklamní tvorbu. Jako producent je podepsán pod dokumenty Sólo pro jednu ruku, Dunaj vědomí, Sloní války nebo hranou minisérií Pod zemí.

Betty Turčanová

Produkční manažerka

Betty Turčanová studovala produkci na VŠMU v Bratislavě na Slovensku. Následně zde pracovala na mnoha projektech v rámci univerzity, ale také pro různá produkční studia (převážně TV projekty, dabing a produkce audio knih). V současnosti pracuje pro brněnský GNOMON, kde má na starost projektovou předprodukci a produkci.

Petr Kačírek

Kameraman, střihač, zvukař, osvětlovač

“Ačkoliv mám diplom z Akademie umění, umělcem se necítím být. To spíše řemeslníkem. Ale co je opravdu podstatné, jsou zkušenosti, které jsem nabyl během filmových, fotografických a scénických projektů v České republice, Německu, Slovinsku, USA a dalších zemích.”

Studium: DIFA JAMU, Brno. Spolupráce (výběr): Česká televize, Tschechisches Zentrum Berlin, Divadlo U Stolu, Fakulta sociálních studií MU Brno, Moravská galerie Brno, Czech Center New York.

Zdeňka Kujová

Filmová producentka & kulturní manažerka

Zdeňka Kujová studovala kulturní management na JAMU v Brně. Zkušenosti získala během spolupráce s Českou televizí a Filmovou akademií ve Zlíně na různých autorských filmech. Získala stipendium od Nadace Roberta Bosche na pracovní stáž ve Spinnerei v Lipsku. V roce 2013 začala pracovat pro město Brno za účelem vytvoření studie proveditelnosti projektu Creative Centre. Podílela se na založení Filmové kanceláře v Brně a Zlíně. Po 10 letech zkušeností ve filmovém průmyslu založila Zdeňka společně s režisérem Janem Hubáčkem filmovou produkční společnost GNOMON.

Karoline Wunschová

Office manažerka

Karoline studovala na Masarykově Univerzitě Sdružená uměnovědná studia. V současnosti dokončuje magisterský obor Management v kultuře se svou diplomovou prací na téma Využití laterálního marketingu v kulturním sektoru. Zkušenosti získala během spolupráce na různých kulturních projektech, včetně kooperace s městskou částí Brno-střed za účelem návratu kulturního života Zelnému trhu, na kterém v minulých letech proběhla celková rekonstrukce. Má za sebou také stáž na pozici produkční asistentky v Moravské galerii v Brně a v České televizi. V nedávné době se stala novou posilou GNOMON týmu jako office manažerka.

Michal Orsava

Režisér, střihač, scénárista, animátor

Michal Orsava absolvoval na Filmové fakultě ve Zlíně, obor střihová skladba. V současnosti pracuje jako filmový režisér, střihač, scénárista a animátor. Ve volném čase se rád noří do zábavních virálních videí. Inspiraci hledá ve vzrušujícím světě, který nás všechny obklopuje. Rád experimentuje a baví lidi novými a originálními způsoby. Vytvořil virální videa jako Město plné vzrušení, Babišovy dostihy, Knight Rider na dálnici D1 a mnoho dalších.

Kolegové

Ondřej Klus, Michal Gazdag, Martin Smékal, Orlin Stanchev, Jiří Stejskal, Lukáš Macháček, Laco Korbel, David Sedláček, Michal Sikora, Oto Dostál, Martin Živocký, Dita Krčová, Jiří Fabik, Ondřej Šošolík, Martin Bek, Petra Ptáčková, Marian Rylka, Radovan Rakus, Jitka Gazdošová, Petr Kačírek, Libor Nemeškal, Martin Jůza, Petr Hegy, Tomáš Hubáček, Tomáš Vtípil, Marek Houdek, Vojtěch Cvrkal,  David Lorenz, Martin Dedek, Michaela Lovecká, Ondřej Vališ, Luboš Ondráček, Adam Ligocki, Barbara Nováková
Awards

Awards translate and recognize our talented Team.

 • 10 x Site of the Day Awwwards
 • 5 x Site of the Day CSS Award
 • 5 x Red Dot Award
 • 2 x Webby Award
 • 2 x Fwa Award
 • 2 x Site of the Month Awwwards
 • 1 x UI Design Award