fbpx

We don’t make movies

to make money,

we make money

to make more movies.

Walt Disney
Historie
GNOMON je česká produkční společnost založená v Brně. Vyrábíme a produkujeme hrané a dokumentární filmy již od roku 2009. Spolupracujeme na různých televizních a kinematografických projektech, např. Let viny, Dunaj vědomí, Miri fajta, Fibonacci, Akcept, Svět dnešní noci.

Tvoříme také firemní reklamní spoty, hudební videa a videa pro neziskové organizace. Věříme, že za vším se skrývá jedinečný a přesto universální příběh. Naším cílem je najít, zachytit a ukázat jej.

Služby
  • Hraný film
  • Dokumentární film
  • Animovaný film
  • Servisní produkce
  • Reklamní videa
  • Hudební videa
  • Videa pro neziskové organizace
  • Produkce
  • Filmová režie
  • Scénáristika

Náš tým

Jan Hubáček

Režisér & producent

Jan Hubáček je absolventem oboru filmové režie a scenáristiky na FMK UTB ve Zlíně. Studoval rovněž na BFM v estonském Tallinu a absolvoval stáž v londýnské firmě STINK. Spolupracoval na řadě filmových a videoherních projektech, režíruje reklamní spoty i pořady České televize. Jeho celovečerním debutem je dokumentární film Akcept. V roce 2015 založil produkční společnost GNOMON pro autorskou i reklamní tvorbu. Jako producent je podepsán pod dokumenty Sólo pro jednu ruku, Dunaj vědomí, Miri fajta, Let viny nebo Komu patří město.

Jan Bodnár

Producent & Produkční manažer

Jan Bodnár studoval obor Filmová věda a Kulturní management na Masarykově Univerzitě v Brně. Jako asistent produkce spolupracoval na pořadech České televize, televize Nova nebo celovečerních filmech (Já, Olga Hepnarová). Jako dramaturg spolupracuje na filmovém festivalu Mezipatra a v minulosti spolupracoval i s festivaly Ghettofest, Cinema Mundi nebo Jeden svět. Na pozici produkčního působí ve společnosti GNOMON, se kterou dlouhodobě spolupracuje už jejích začátků (např. dokument Akcept). Publikuje v časopise Cinepur a externě spolupracuje na pořadu Reflexe: Film! na Český rozhlas Vltava.

Barbora Rosochová

Office manažerka

Barbora Rosochová vystudovala producentství na JAMU v Brně. Absolvovala stáž na marketingovém oddělení Národního divadla Brno a v účetní kanceláři Vigo Consulting. Tři roky působila jako fundraiser festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER a manažerka produkce soutěže 48 HFP Brno. Jako produkční se podílela na řadě filmových projektů (Fibonacci, Disident, Hlasy ad.) a divadelních inscenací (Železný major v BuranTeatru, Tajný deník Adriana Molea v Divadle na Orlí, Cesta pěvců v DS Paradox ad.). Koordinovala mj. týmy živých přenosů Káznice LIVE – Druhá vlna nebo pouličního divadla Leošovy stopy. Na pozici office manažerky působí ve společnosti GNOMON od roku 2019 a nadále se věnuje produkci.

Petr Kačírek

Kameraman, střihač, zvukař, osvětlovač

“Ačkoliv mám diplom z Akademie umění, umělcem se necítím být. To spíše řemeslníkem. Ale co je opravdu podstatné, jsou zkušenosti, které jsem nabyl během filmových, fotografických a scénických projektů v České republice, Německu, Slovinsku, USA a dalších zemích.”

Studium: DIFA JAMU, Brno. Spolupráce (výběr): Česká televize, Tschechisches Zentrum Berlin, Divadlo U Stolu, Fakulta sociálních studií MU Brno, Moravská galerie Brno, Czech Center New York.

Radim Svoboda

Režisér

Radim Svoboda vystudoval obor filmová režie a scenáristika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zde natočil i několik krátkých filmů, které byly promítány na českých a zahraničních filmových festivalech (Na svazu, Hra, Cornelia aj.). Jako asistent režie či koordinátor komparzu se také podílel na několika filmech a seriálech (Cyril a Metoděj, Rapl, The Letter For The King aj.). Už několik let píše scénáře pro pořady České televize (Už tam budem?, U6 – Úžasný svět vědy a techniky aj.). Zároveň se věnuje autorské a reklamní tvorbě. Z filmových žánrů má nejraději komedii, krimi a mystery. V rámci GNOMONu působí jako scenárista a režisér.

Michal Gazdag

Zvukař, hudebník

Studoval obor zvuková tvorba na UTB ve Zlíně. Pracuje jako zvukař na volné noze. Věnuje se zvukové dramaturgii a zvukové postprodukci v oblasti AV tvorby. Spolupracoval na desítkách projektů v oblasti reklamní tvorby, televizní tvorby, dokumentu, ale i výukových kurzů se zaměřením na zvukovou tvorbu, kterou i aktivně vyučoval na ZUŠ a SŠUM v Brně. Jako aktivní muzikant – baskytarista a zpěvák – vystupuje téměř sto koncertů ročně. Jeho největším zvukařským počinem je celovečerní dokument Akcept (2016).

Michal Orsava

Režisér, střihač, scénárista, animátor

Michal Orsava absolvoval na Filmové fakultě ve Zlíně, obor střihová skladba. V současnosti pracuje jako filmový režisér, střihač, scénárista a animátor. Ve volném čase se rád noří do zábavních virálních videí. Inspiraci hledá ve vzrušujícím světě, který nás všechny obklopuje. Rád experimentuje a baví lidi novými a originálními způsoby. Vytvořil virální videa jako Město plné vzrušení, Babišovy dostihy, Knight Rider na dálnici D1 a mnoho dalších.

Zdeňka Kujová

Filmová producentka & kulturní manažerka

Zdeňka Kujová studovala kulturní management na JAMU v Brně. Zkušenosti získala během spolupráce s Českou televizí a Filmovou akademií ve Zlíně na různých autorských filmech. Získala stipendium od Nadace Roberta Bosche na pracovní stáž ve Spinnerei v Lipsku. V roce 2013 začala pracovat pro město Brno za účelem vytvoření studie proveditelnosti projektu Creative Centre. Podílela se na založení Filmové kanceláře v Brně a Zlíně. Po 10 letech zkušeností ve filmovém průmyslu založila Zdeňka společně s režisérem Janem Hubáčkem filmovou produkční společnost GNOMON.