fbpx

We don’t make movies

to make money,

we make money

to make more movies.

Walt Disney
Historie
GNOMON je česká produkční společnost založená v Brně. Vyrábíme a produkujeme hrané a dokumentární filmy již od roku 2009. Spolupracujeme na různých televizních a kinematografických projektech, např. Let viny, Dunaj vědomí, Miri fajta, Fibonacci, Akcept, Svět dnešní noci.

Tvoříme také firemní reklamní spoty, hudební videa a videa pro neziskové organizace. Věříme, že za vším se skrývá jedinečný a přesto universální příběh. Naším cílem je najít, zachytit a ukázat jej.

Služby
  • Hraný film
  • Dokumentární film
  • Animovaný film
  • Servisní produkce
  • Reklamní videa
  • Hudební videa
  • Videa pro neziskové organizace
  • Produkce
  • Filmová režie
  • Scénáristika

Náš tým

Jan Hubáček

Režisér & producent

Jan Hubáček je absolventem oboru filmové režie a scenáristiky na FMK UTB ve Zlíně. Studoval rovněž na BFM v estonském Tallinu a absolvoval stáž v londýnské firmě STINK. Spolupracoval na řadě filmových a videoherních projektech, režíruje reklamní spoty i pořady České televize. Jeho celovečerním debutem je dokumentární film Akcept. V roce 2015 založil produkční společnost GNOMON pro autorskou i reklamní tvorbu. Jako producent je podepsán pod dokumenty Sólo pro jednu ruku, Dunaj vědomí, Miri fajta, Let viny nebo Komu patří město.

Jan Bodnár

Producent & Produkční manažer

Jan Bodnár studoval obor Filmová věda a Kulturní management na Masarykově Univerzitě v Brně. Jako asistent produkce spolupracoval na pořadech České televize, televize Nova nebo celovečerních filmech (Já, Olga Hepnarová). Jako dramaturg spolupracuje na filmovém festivalu Mezipatra a v minulosti spolupracoval i s festivaly Ghettofest, Cinema Mundi nebo Jeden svět. Na pozici produkčního působí ve společnosti GNOMON, se kterou dlouhodobě spolupracuje už jejích začátků (např. dokument Akcept). Publikuje v časopise Cinepur a externě spolupracuje na pořadu Reflexe: Film! na Český rozhlas Vltava.

Barbora Novotná Rosochová

Office manažerka

Barbora Rosochová vystudovala producentství na JAMU v Brně. Absolvovala stáž na marketingovém oddělení Národního divadla Brno a v účetní kanceláři Vigo Consulting. Tři roky působila jako fundraiser festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER a manažerka produkce soutěže 48 HFP Brno. Jako produkční se podílela na řadě filmových projektů (Fibonacci, Disident, Hlasy ad.) a divadelních inscenací (Železný major v BuranTeatru, Tajný deník Adriana Molea v Divadle na Orlí, Cesta pěvců v DS Paradox ad.). Koordinovala mj. týmy živých přenosů Káznice LIVE – Druhá vlna nebo pouličního divadla Leošovy stopy. Na pozici office manažerky působí ve společnosti GNOMON od roku 2019 a nadále se věnuje produkci.

Petr Kačírek

Kameraman, střihač, zvukař, osvětlovač

“Ačkoliv mám diplom z Akademie umění, umělcem se necítím být. To spíše řemeslníkem. Ale co je opravdu podstatné, jsou zkušenosti, které jsem nabyl během filmových, fotografických a scénických projektů v České republice, Německu, Slovinsku, USA a dalších zemích.”

Studium: DIFA JAMU, Brno. Spolupráce (výběr): Česká televize, Tschechisches Zentrum Berlin, Divadlo U Stolu, Fakulta sociálních studií MU Brno, Moravská galerie Brno, Czech Center New York.

Radim Svoboda

Režisér

Radim Svoboda vystudoval obor filmová režie a scenáristika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zde natočil i několik krátkých filmů, které byly promítány na českých a zahraničních filmových festivalech (Na svazu, Hra, Cornelia aj.). Jako asistent režie či koordinátor komparzu se také podílel na několika filmech a seriálech (Cyril a Metoděj, Rapl, The Letter For The King aj.). Už několik let píše scénáře pro pořady České televize (Už tam budem?, U6 – Úžasný svět vědy a techniky aj.). Zároveň se věnuje autorské a reklamní tvorbě. Z filmových žánrů má nejraději komedii, krimi a mystery. V rámci GNOMONu působí jako scenárista a režisér.

Michal Gazdag

Zvukař, hudebník

Studoval obor zvuková tvorba na UTB ve Zlíně. Pracuje jako zvukař na volné noze. Věnuje se zvukové dramaturgii a zvukové postprodukci v oblasti AV tvorby. Spolupracoval na desítkách projektů v oblasti reklamní tvorby, televizní tvorby, dokumentu, ale i výukových kurzů se zaměřením na zvukovou tvorbu, kterou i aktivně vyučoval na ZUŠ a SŠUM v Brně. Jako aktivní muzikant – baskytarista a zpěvák – vystupuje téměř sto koncertů ročně. Jeho největším zvukařským počinem je celovečerní dokument Akcept (2016).

Jakub Slabák

Produkční

Jakub Slabák je absolventem Ústavu hudební vědy Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. V prostředí audiovize začínal jako kameraman a fotograf. Aktuálně se podílí na produkční realizaci sportovních přenosů, podílel se na realizaci televizního vysílání několika Olympiád dětí a mládeže.  Vede castingy pro filmová a televizní natáčení, obsazoval v rámci komparzu a epizod filmy jako Marie Terezie, Nabarvené ptáče, Modelář, Veterán, řadu pohádek a televizních seriálů. Režijně a produkčně se podílel na tvorbě několika hudebních klipů. Byl vedoucím výroby při natáčení dokumentu KOMETA:FILM. Ve společnosti GNOMON působí na pozici produkčního a podílí se na realizaci řady kreativních projektů.

Robert Vrba

Střih

Studoval obor Filmová věda na FF MUNI a Audiovizuální tvorba a divadlo na JAMU. Je ředitelem divadelního souboru SUUD (Udělala jsem lečo, Tak jezte koláče, Pusťte mlhu ad.) a filmovým producentem (Spálený v mé hlavě, Vaginator: Dawn of the Bitches, Až oči mé se otevřou ad.). Zastává post scenáristy, režiséra i střihače. Jeho talent byl mnohdy oceněn na filmových festivalech (Brněnská 16, Černá věž, Aerokraťas, TIFF Transilvania International Film Festival nebo The Shockproof Film Festival v Las Vegas).

Karolína Vaňková

Marketing

Studovala JAMU v Brně. Spolupracovala s Asociací profesionálních divadel, pracovala jako PR a marketing manager pro brněnský divadelní soubor Averze_ a pro pražský umělecký soubor OLDstars, se kterým několik let pracovala na realizaci divadelního festivalu OLDstars on the ROUD. Pracovala na PR strategiích pro řadu projektů a osobností. Působí jako copywriter a divadelník na volné noze. Její divadelní tvorbu můžete v současnosti vidět v Brně, Praze a na dalších místech ČR.

Adéla Václavíková

Střih

Adéla Václavíková, absolventka střihové skladby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, se po ukončení bakalářského studia vydala do Nizozemí, kde získala magisterský titul v oboru politické kultury. Je filmovou střihačkou, která se specializuje jak na hrané, tak dokumentární filmy. Její práce se soustředí na sledování vztahu mezi uměním a společenskými změnami, hlouběji se zajímá o sociální a politická témata. Získala zkušenosti v televizi Nova, podílela se na živých přenosech Zlínského filmového festivalu a spolupracuje s neziskovými organizacemi na tvorbě vzdělávacích videí (Nadace Partnerství – Živá půda, Skutečně zdravá škola). Věnuje se i reklamní tvorbě.