fbpx

Káznice LIVE přinese 360° filmový záznam instalace Zvěř

Živé přenosy z brněnské Káznice pokračují, ve čtvrtek 16. 12. vám promítneme 360° filmový záznam divadelně zpracované instalace Zvěř. Nechte se okouzlit ze všech úhlů pohledu!

Zvěř Pavla Strašáka a Zdeňky Kučerové je unikátním kolektivním dílem desítek performerů z  brněnských divadel a spolků, jehož jednotícím principem konceptu je „zvíře“ jako bytost, objekt, symbol prolínající se do našeho světa v mnoha významech. Celohlavové masky zvířat představují vizuální jednotu napříč skupinami, divadly, z nichž každé respektuje svoje místo v rámci vyššího celku, současně však pojímá svoji „lokaci“ specificky po svém, jak to odpovídá poetice, formě i způsobu tvůrčí práce.

Návštěvník je vpuštěn do světa, který je za zdmi věznice zcela nečekaný. Zvířecí figury, výrazný výtvarný, scénografický akcent kontrastuje strohosti vězení, prázdnotě opuštěné budovy i pietě, která bývá připomínána většinou nějakou standardní formou.

Pokud jste nestihli navšívit samotné představení či se o inscenaci dozvídáte až nyní, máte možnost zhlédnout 360° záznam – skrze sociální sítě Káznice LIVE. Vstoupit do Káznice v čase Zvěře je jako vstoupit do hlubokého lesa – ponořme se společně do prostoru mimo běžnou realitu, do našeho vlastního nevědomí.

Facebooková událost zde.