fbpx

Fibonacci

Krátký taneční film zasazený do  krajiny Moravského Toskánska

Režie Tomáš Hubáček
Kamera  Alan Soural 
Choreografie Marie Gourdain 
Výtvarník Tereza Havlová
Producent
MIMESIS Film s.r.o.
Servisní produkce GNOMON Production s.r.o.
O filmu

Krajinou polí běží lidské hejno. Třináct performerů v kapkovité formaci tvoří jediný organismus, řízený kolektivní inteligencí či intuicí. Přelévá se krajinou geometrických vzorců po terénních vlnách, obtéká remízky, rozděluje se, přeskupuje a znovu spojuje. Zastavuje se na horizontu, odpočívá, běží dál. Kontrast živého pohybu s nehybnou geometrií krajiny.

Do magické chvíle vstupuje myslivec. Jde napříč polem, vyleze na posed, nabije brokovnici. Nic netušící hejno pokračuje ve své lehkonohé bezcílné pouti.

Projekt Fibonacci je průzkumem přírodních vzorců: statických – v zemědělské krajině, a dynamických – v pohybu hejna. Krátký taneční film tvoří přesahy do výtvarného umění, krajinné architektury a animované grafiky.

Hereckého obsazení tvoří výběr z mladé generace československé taneční scény, řada z nich je absolventy Ateliéru fyzického divadla JAMU. Myslivce ztvární herec Miroslav Kumhala z brněnského HaDivadla. Experimentální film byl podpořen Jihomoravským filmovým nadačním fondem a Státním fondem kinematografie.

Aktuálně
Spotlight Česko: Fibonacci míří na FilmFestival Cottbus

Po estonském Talinnu do německého Cottbusu – filmový festival Cottbus uvede 9.12.2020 film…

Premiéra Fibonacciho v Talinnu

Světová premiéra krátkého tanečního filmu Fibonacci režiséra Tomáše Hubáčka se odehraje 22.11….

Víc aktualit

Pro média

Tisková zpráva pro press day ke stažení (.pdf)