fbpx

Dokumentární film Jiříkovo vidění sklízí úspěch u mezinárodního publika

Dokument Jiříkovo vidění vstoupil na začátku listopadu do kin. Od té doby získal Ocenění studentské poroty a Cenu online publika na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, zvláštní uznání Mezinárodní poroty na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jeden svet v Bratislavě a vycestoval do Spojených Arabských Emirátů na mezinárodní klimatický summit COP 28 pořádaný OSN v Dubaji.

Režisérka Marta Kovářová a její otec, protagonista filmu RNDr. Jiří Svoboda, CSc., DSc. rozdali bezpočet rozhovorů, debatovali s diváky v řadě diskuzí po projekcích a vyšly desítky recenzí, jedna z nich dokonce v prestižním kulturním magazínu Variety, další například v pořadu České televize Artzóna. Více recenzí a rozhovorů najdete k přečtení nebo zhlédnutí v rozcestníku filmu na LinkTree.

Více informací a fotografie z klimatického summitu COP 28 UAE v Dubaji najdete v aktualitě tady.

Soundtrack z filmu, který natočila Marta Kovářová se svojí kapelou Budoár Staré Dámy je k poslechu dostupný na Spotify, Apple Music a dalších platformách.

K filmu vyšla v nakladatelství Togga kniha s názvem Jiříkovo vidění | Jak přimět slepici, aby začala snášet kachní vejce. Knihu můžete zakoupit v e-shopu nakladatelství.

Slogan „Tax the carbon globally,“ který je textem jedné z písní soundtracku, si osvojila veřejnost například v rámci Univerzitní stávky za klima, kde Marta s Jiřím také prezentovali svou ideu Globální uhlíkové daně. 

Máme obrovskou radost ze všech ohlasů a způsobu, jakým film napříč mezinárodním publikem rezonuje a těšíme se na další uvedení, setkání a nová dobrodružství s filmem v příštím roce.

Kompletní seznam projekcí najdete na webu https://www.filmjirikovovideni.cz/ 

Film můžete sledovat také na facebooku: https://www.facebook.com/filmjirikovovideni 
nebo instagramu: https://www.instagram.com/filmjirikovovideni
#jirikovovidenifilm